ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » SKIALPINISMUS: ARÉNA RIEDINGTAL (National Park Niedere-Hohe Tauern), skialpy, skialpinismu...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

SKIALPINISMUS
ARÉNA RIEDINGTAL (National Park Niedere-Hohe Tauern), skialpy, skialpinismus

Báječná skialpinistická oblast, kterou jsme pro vás objevili takřka náhodou, leží na předělu Vysokých a Nízkých Taur. Potok Rieding vytvořil nádherné údolí oddělující Vysoké a Nízké Taury. Na jednu stranu se zdvihají ostré špičky coby předzvěst Dolomit a na druhou nádherné alpské pláně a obří kotel s úžasnými možnostmi různě obtížných sjezdů. Tato lokalita je vhodná pro všechny milovníky skialpinismu, kteří mají rádi nocování v teple příjemného penzionu. Nastupujeme z výšky 1300 mnm a tak se brzo vyhoupneme nad pásmo lesa a máme nádherné výhledy po okolních horských masivech. A je na co koukat!

  • Obtížnost: lehké až středně obtížné

A opět jsme pro vás vybrali to nejhezčí, tentokrát na pomezí Nízkých a Vysokých Taur! Dominantou celé oblasti Reiding Talu je nádherná hora Mösermandl. My strávíme náš program v jejím blízkém okolí, s nádhernými výhledy a ještě lepšími sjezdy. Oblast je vyhlášenou pro svůj klid a rozlehlost a také sjezd z Eigener Höhe patří údajně k nejlepší prašanovým sjezdům v Rakousku. Tak doufejte, že Vám tam pořádně nasype a že pak vyleze sluníčko a užijeme si prašanovou euforii.

Ubytováni budeme kousek od nástupního místa a tak ráno vždy přejedeme autem na nástup. Nástupní místo je v cca 1300 m a všechny túry mají převýšení cca 800-1300 m, náročnost 8-6 hodin pro jednotlivé dny. Obrovskou výhodou je, že až na místo a zpět jedeme v Rakousku po dálnici. Ideální pro všechny skialpinisty!

Doporučená mapa: Alpenfereinskarte 45/2 Niedere Tauern II

  • POVINNÝ LAVINOVÝ SET (PEEPS + SONDA + LOPATKA) !!!

Program

1 den
Odjezd odpoledne, příjezd v noci do Rakouska, ubytování v soukromí a nocleh.
2 den
Po snídani okruh na skialpech, obřím údolím Nízkých Taur na Kleine Mosermand (2.538 m) a nebo lehčí varianta na Gebreinspitze (2167 m). Obě mají nádherný vysokohorský charakter s úžasnými sjezdy. Večer návrat na ubytování.
3 den
Po snídani se vydáme do nádherné oblasti Höle (Vysoké Taury) a pod vrcholy Weisseck (2.380 m). Tato túra je fantastická výhledy na ježaté vršky hřebínku Felskarspitze, jako bychom se náhle octli v Dolomitech. Odpoledne sjezd k autu a odjezd zpět do ČR.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Další služby v ceně: půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot, mazání a servis lyží

Za příplatek

  • Doprava: 3 dny cestovního pojištění na rizikové sporty (v přihlášce je nutno uvést rodné číslo a zdravotní pojišťovnu) +300,00 Kč
  • Další služby za příplatek: lavinový set půjčovné (2 dny) +355,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -400,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Praha, Příbram, Písek, České Budějovice

Minimální počet osob: 3

Doplňující informace

Ubytování pro Vás zajistíme. Za ubytování v apartmánu se platí na místě 59 Euro/os/noci/2x snídaně. Platíte přímo ubytovateli.

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky 3 a nebo 6 osob po dohodě i více v období leden až duben. Možno o víkendu i v týdnu.

VIDEO Z NAŠÍ AKCE VE SKIALPARÉNĚ RIEDINGTAL

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL