ckklic.cz » Akce a kurzy » ZAHRANIČNÍ PUŤÁKY NA VODĚ » LETNÍ FRANCOUZKÁ POHODA NA ŘE...

ZAHRANIČNÍ PUŤÁKY NA VODĚ

LETNÍ FRANCOUZKÁ POHODA NA ŘEKÁCH - GARD, TARN, ARDECHE A HERAUL - vodácký zájezd na kánoích s dopravou a polopenzí

Nejoblíbenější a také nejúchvatnější řeky Evropy tečou právě ve francouzském Langedoku. Voda ideální pro kánoe, nádherně čistá a teplá pro koupání. Zájezd je vhodný pro děti od 10 let.

  • Obtížnost: Lehká, pohodová a místy i výživná

Francie je země lákající turisty svými prosluněnými vinicemi, vysokými horami, obdivuhodnou přírodou, teplým mořem a mnoha historickými památkami. Pojeďme si tuto krásu prohlédnout z lodí. Sjedeme několik francouzských řek, které jsou světově unikátní svojí přírodou. Hluboké kaňony, azurové nebe, tekoucí řeky, průzračná a teplá voda se spoustou ryb, a francouzská růžová vína - to jsou základní pilíře této akce.

Sjedeme řeku Gard, kde podjedeme antický akvadukt Pont du Gard. Poté nás čekají 2 dny v úchvatném kaňonu řeky Tarn. Po Héraultu sjedeme živější horní úsek a na závěr si dáme světový unikát, průjezd kaňonem řeky Ardéche s přírodní skalní branou Pont du Arc. Tento program je vhodný nejen na kánoi, ale také na kajaku.

Program

1 den
Odjezd na noc z ČR a noc v autobuse.
2 den
Večer příjezd na Guard, ubytování v kempu. Večer návštěva nekrvavé Corridy a večerní hudební party ve středověkém městečku. Večeře a nocleh v Montfrinu.
3 den
Sjezd Guardu z Colliasu a průjezd pod Pont du Guard. Široké údolí a líně tekoucí proud bude dobrý na rozježdění. Odpoledne odjezd do kempu na brzskou večeři.
4 den
Po snídani odjezd přes hory na Tarn. Sjezd kratšího úseku na průzračných vodách vyhlášeného Tarnu. Nocleh v kempu.
5 den
Sjezd řeky TARN. Nádherným unikátním kaňonem sjedeme nejhezčí úsek a to podle stavu vody. Odpoledne zajedeme na vyhlídku na kaňon řeky Tarn. Noc v kempu na Tarnu.
6 den
Ráno přesun přes hory k Heraultu přes Mediteranee Pyreneje. Zastávka v Meyrueis a prohlídka podzemní řeky - jeskyni Abime de Bramabiau. Vyhlídka z Mont Aigoual a nocleh v kempu u Heraultu. Zbude-li čas, navštívíme cestou některý vinný sklep.
7 den
Po snídani sjezd Heraultu a to podle vodního stavu do Saint Etienne d'Issensac. Plavba vede vápencovým údolím, kde je vynikající čistá voda. Naleznete nádherné písčité pláže, kde klidně můžete udělat piknik, nebo se jen koupat. Plavby v údolí jsou tradicí, a věřte že bude zkoprnělí jeho nádherou. Na večer navštěva středověkého městečka St. Guilhem-Le-Desert. Nocleh v kempu.
8 den
Ráno odjezd k Ardeche. Prohlídka kaňonu Ardeche z vyhlídkových plošin nad řekou, procházka kolem skalní brány, možnost návštěvy jeskynní a prohlídka městečka. Nocleh v kempu u řeky Ardeche.
9 den
Poslední den na vodě. Brzo ráno po snídani odjezd a splutí Ardeche. Plavba vede jedním z nejúžasnějších vápencových kaňonů v Evropě. Budeme brzo vstávat a na vodu vyjedeme již v 7 hodin, čímž se vyhneme pověstným davům lidí na vodě. Cca 32 km na vodě!. Ukončení plavby kolem 16 hodiny, poslední nákupy a noční cesta zpět.
10 den
Během neděle příjezd do ČR

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost
1331LETNÍ FRANCOUZKÁ POHODA NA ŘEKÁCH Gard, Tarn, Herault, Ardeche03.07 - 12.07.2020 (10 dní)15 999,- (děti 15 990,-)Rezervovat

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: Minibus či klimatizovaná 9-ti místná dodávka (s vlekem na lodě)
  • Ubytování: v kempu (ve vlastních stanech), k dispozici WC, umývárna a sprcha s teplou vodou
  • Další služby v ceně:
    Zapůjčení moderní plastové kanoe a pádel
    vodácký instruktor
    přeprava zavazadel kolem řeky

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň

Minimální počet osob: 6

Doplňující informace

Ubytování v kempu ve vlastních stanech, k dispozici WC, umývarna, teplá sprcha

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL