ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » KRKONOŠSKÁ HAUTE ROUTE PŘES SNĚŽK...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

KRKONOŠSKÁ HAUTE ROUTE PŘES SNĚŽKU

Legendární přechod plný nádherných míst a pohody a také pravého krkonošského počasí. Je určen pro absolventy základního kurzu skialpinismu a NENÍ URČEN PRO ZAČÁTEČNÍKY (nováčky). Cílem tohoto prodlouženého víkendu je dobře poznat krásu našich nejvyšších hor, navštívit nejhezčí partie Krkonoš a také upevnit dovednosti a návyky získané na skialpech, a především DOBŘE SE BAVIT A LYŽOVAT A PROSTĚ SI TO BÁJEČNĚ UŽÍT. Cestou vyzkoušíme i čelovky a pípsy, saunu i horkou finskou vanu pod širým nebem, přespíme v horských chatách, které nám nabídnou různé domácí dobroty a prostě si to budeme užívat.

 • Obtížnost: Středně náročná. Hodí se dobrá fyzička, ale také dobré lyžařské umění. Počítejte s tím, že naprostá většina lyžování bude ve volném terénu = mimo sjezdovky.

Tento přechod je vlastně skialpinistická Krkonošská Haute route. Čekají Vás 4 nádherné túry, cca 4.000 výškových metrů a 75 km na délku. Cestou navštívíme nejhezčí místa Krkonoš, včetně polské strany. Také bude čas na opakování techniky výstupu a jízdy ve volném terénu a také lavinové prevence a praxe.

Akce je vhodná jak pro skupinky absolventů základního kurzu, tak také pro ty, co s námi již jezdí na sialpy do Alp. Je pro všechny, co se chtějí zdokonalit, připomenout si lavinovou problematiku, navštívit nová místa, objevit krkonošské pohostinství v několika horských boudách a nebo poznat nové kamarády. Součástí jsou 4 túry a vyzkoušíme trasy povolené správou KRNAP.

Součástí kurzu je zapůjčení skialpinistické výbavy, 4 túry, instruktor, zapůjčení lavinového setu a ubytování v jednoduché horské chatě.

Kurz probíhá v KRNAPU a tak počítejte s nutností dodržováním pravidel vstupu do jednotlivých zón. Jsme partnery naší přírody a podporujeme úsilí na ochranu, kterou vyvíjí KRNAP.

Kurzy vede instruktor lyžování APUL a instruktor HAL ČHS.

UBYTOVÁNÍ NA CHATÁCH SI PLATÍ KAŽDÝ SÁM, CENA CCA 650 Kč SE SNÍDANÍ, Na luční cena cca 1200 Kč/os BUDE UPŘESNĚNO V PROPOZICÍCH.

Program

1 den
(čtvrtek) Sraz v Krkonoších (v Trutnově, Mladých Bukách nebo ve Vrchlabí) kolem 9,30 hod, přebalení a transfer na začátek přechodu do dolních Míseček, kde začneme stoupat. Nejprve dojdeme úbočím kotle na Dvoračky a odtud přes dlouhé pláně kolem Labské Boudy a dále na Sněžné jámy, Vysoké Kolo a sjezd na Martinovku. Ubytování na chatě a nocleh. (1.000 m výškových)
2 den
(pátek) v 8,30 hodin odchod na túru. Vystoupíme na Mužské kameny a pak přejedeme k Moravské boudě a dolů až do údolí Bílého Labe nebo ze Svatého Petra přes Kozí hřbety na Luční boudu. Cestou opakování techniky stoupání a technik sjezdu. Cestou se budeme věnovat lavinové prevenci a nácviku práce s lavinovými sety. Večer příchod na chatu, nocleh. (1.000 m výškových)
3 den
(sobota) Třetí túra, nejprve se podíváme do Polska k Velkému a Malému Stawu, odtud vyšlápneme na Sněžku. Cestou zastávka na oběd na některé z polských bud. Ze Sněžky sjedeme na Růžohorky. Večer strávíme ve finské kádi anebo v sauně. Nocleh na horské boudě.
4 den
(neděle) Poslední túra přes Velkou Úpu a Javořím dolem anebo Vavřincovým dolem na Černou Horu. Túra bude zaměřená na vydýchání a závěrečný relax na skialpech. Cestou zastávka na oběd. Odpoledne sjezd do Janských Lázních, převoz zpět k autům a odjez po 17 hodině domů.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Další služby v ceně:
  půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot, mazání a servis lyží
  zapůjčení lavinových setů (píps, lopatka a sonda)
  instruktor skialpinismu a lyžování

V ceně není zahrnuto

 • doprava, ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -600,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov

Minimální počet osob: 4

Doplňující informace

UBYTOVÁNÍ NA CHATÁCH SI PLATÍ KAŽDÝ SÁM, CENA CCA 650 Kč SE SNÍDANÍ, BUDE UPŘESNĚNO V PROPOZICÍCH.

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky min 4 osob po dohodě únor až duben, možno i ve všední dny.

Prosinec a leden není možný z důvodu malé sněhové pokrývky.

 • Cena nezahrnuje:  
 • ubytování, spí se horksých chatách, ty si každý platí sám na místě
 • Povinný lavinový set!

 • Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Pro firmy máme připraveny teambuildingové programy na skialpech a Lyžařský Workshop (od 4 až pro 80 účastníků).

Takže pokud jste partička nebo Firma, neváhejte se ozvat - Informace na tel 777602007.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL