ckklic.cz » Akce a kurzy » DLOUHÉ a EXPEDIČNÍ RAFTING AKCE - na raftech nebo na dvoumístných yukonech » TARA RAFTING ČERNÁ HORA - expediční rafting v nejhlubším kaňonu Evropy (na raftu) a navíc řeky + Ibar + L...

DLOUHÉ a EXPEDIČNÍ RAFTING AKCE - na raftech nebo na dvoumístných yukonech

TARA RAFTING ČERNÁ HORA - expediční rafting v nejhlubším kaňonu Evropy (na raftu) a navíc řeky + Ibar + Lim + Neretva + Vrbas

Kouzelná a téměř úplně opomíjená je oblast vnitrozemí Černé Hory. Krasové řeky a jeden z nejhezčích kaňonů světa se nachází na řece TARA.

  • Obtížnost: lehký až středně těžký rafting (max. WW III+) Vhodné pro mírně pokročilé, ale zvládnou to i začátečníci.

Jedná se o druhý nejhlubší kaňon na světě a jeho průjezd na raftu zabere dva dny. Splouvá se na vícemístném raftu, který řídí guide. Součástí tohoto dobrodružství je tedy nocleh v kaňonu a tak nás čeká expediční jízda s vybavením na táboření. Kaňony, divoká voda, hory a jezera, rafting a treking to je program raftové expedice Monte Negro. Mimo to také setkání s příjemnými lidmi a zvláštní kombinace pravoslavné víry a islámu.Navíc vyhlášené balkánské kulinářské speciality. Akce je vhodná i pro začátečníky.

Ve skupince můžou být zkombinovány jak yukony (dvoumístné nafukovací kánoe) tak kajaky.

Program

1 den
odjezd z ČR do Rakouska a noční příjezd od Srbska. Nocleh u jezera Palic. Ráno pokračování do Černé Hory.
2 den
Ráno průjezd Srbskem až k řece Ibar a odpolední rafting na rozpádlování na Ibaru. Spíme na louce u řeky, hospůdka, kde dobře vaří je 300 m.
3 den
Ranní přejezd do Černé Hory, cestou splutí soutěsky Limu. Noční příjezd do kempu do horského letoviska Žabljak.
4 den
Den pro hory. Ráno brzo vstáváme, čeká nás výstup na nejvyšší horu Černé hory BOBOTOV KUK 2522 m, cestou zpět Črne jezero, nocleh opět v kempu v Žabljaku. Večeře v kempu a nebo v místní hospůdce v Žabljaku. Nocleh v Žabljaku v kempu.
5 den
Ranní dokoupení zásob a nástup na na TARU na dvoudenní expediční plavbu nejhlubším evropským kaňonem. WW II-III+, nocleh na tábořišti v kaňonu. Na večeři a snídani si musíme nabalit sebou – koupíme maso na gril, které si KAŇONU OPEČEME.
6 den
Proplutí druhého peřejnatého úseku TARY WW III-IV až po soutok s Pivou, celkem cca 65 km, večerní kulinářský zážitek na břehu Tary, nocleh v chatkách u řeky.
7 den
Dopolední kolébání na Limu jako odpočinkový den, poté přejezd do Sarajeva. Tam cca 3 hodiny na prohlídku města spojenou s pozdním obědem. Navečer odjezd k Boračko jezeru, možnost koupání a nocleh.
8 den
Den pro čistou vodu Neretvy. Splutí 15 km dlouhého kaňonu NERETVY (až WW IV) s pitnou vodou a množstvím krasových vyvěraček, oběd v místní krčmě a přejezd k Vrbasu. Večerní zastávka v historickém městě JAJCE (vodopád řeky Plivy). Nocleh v kempu u Vrbasu.
9 den
Ráno splutí soutěsky Mistrovství světa v Raftingu na VRBASU (WW I-III) . Po obědě odjezd přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko na nocleh na Moravu - na Pálavě.
10 den
Snídaně cestou v motorestu, příjezd v dopoledních hodinách

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost
35402TARA RAFTING v ČERNÉ HOŘE (přidejte se ke skupince - jedeme!!)28.07 - 06.08.2017 (10 dní)10 990,-Rezervovat

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Další služby v ceně: zapůjčení kompletní vodácké výstroje (vesta, přilba, neopren, neoprenové boty, vodácká bunda)

V ceně není zahrnuto

  • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Brno, Mikulov

Minimální počet osob: 12

Doplňující informace

  • Náklady na poplatky za splouvání se vybírají na místě: splutí Tary - 2 dny - cca 99 EURO/osobu (poplatek za průjezd kaňonu vybírá správa Národního parku)
  • Povinný neopren s dlouhými nohavicemi!
  • Každý účastník musí umět plavat!
  • Minimální věk účastníka: 12 let.

Řeky je možné sjíždět na raftech nebo na dvoumístných člunech - Yukonech. Uveďte v přihlášce jednoznačně, na jaké lodi chcete zájezd absolvovat.

VIDEO Z NAŠÍ EXPEDICE NA TARU NAJDETE TADY (přehrajete pouze MS IExplorer)

NA YUCONECH

Tuto akci můžete absolvovat i na YUKONECH, které si řídíte sami. Více informací naleznete ZDE

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL